top of page

SYSTEMY MONTAŻOWE DO MODUŁÓW PV

Lekkie, korzystne cenowo i szybkie w montażu

Systemy montażowe IROC® dla dachów płaskich są lekkie, korzystne cenowo i szybkie w montażu. Jeszcze bardziej udoskonaliliśmy istniejące już zalety naszych systemow.

Zaletą naszego systemu jest szeroka powierzchnia wsporników wysokich i niskich, dzięki którym montaż modułów jest jeszcze łatwiejszy. Szyna podstawowa, która ułożona jest na całej długości modułu jest nieodłącznym elementem systemu IROC®S3, co gwarantuje stabilność systemu i zapewnia połączenie rzędów w jedną całość, a co za tym idzie mniejszy balast. Konstrukcja dla dachów płaskich IROC® S3 jest aerodynamiczna,bezinwazyjna, z indywidualnie dobranym balastem wyliczonym na postawie wysokości budynku, kategorii terenu, lokalizacji oraz strefy wiatrowej/ śniegowej. Wszystkie nasze komponenty są weryfikowane statycznie. Oferujemy Państwu systemy montażowe IROC® do dachów płaskich w następujących wariantach:

System montażowy dla dachu płaskiego IROC® S3 (kierunek południe/ balastowy)

System montażowy dla dachów płaskich IROC® OW3 (kierunek wschód-zachód/ balastowy/ AERO)

System montażowy dla dachów płaskich IROC® S3 nie wymaga ingerencji w poszycie dachu i jest dostępny w dwóch wariantach nachylenia: 10° i 15°.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć film dotyczący montażu Systemu IROC® S3:

System montażowy dla dachow płaskich IROC® OW3 nie wymaga ingerencji w poszycie dachu i jest dostępny w dwóch wariantach nachylenia: 10° i 15°. Przerwa pomiędzy modułami optymalizuje i wyrównywanie ciśnienie wiatru a co za tym idzie zmniejsza ilość wymaganego balastu.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć film dotyczący montażu podkonstrukcji fotowoltaicznej:

System montażowy równolegle do dachu – IROC® DP (balastowy/ AERO)

System mocowania IROC® DP został opracowany specjalnie z myślą o dachach równoległych o nachyleniu do 30°. Przerwa między modułami optymalizuje ciśnienie siły wiatru, co zmniejsza wymagany balast.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć film dotyczący montażu podkonstrukcji fotowoltaicznej:

Przykładowy plan balastowy

Plan balastowy IROC® jest robiony indywidualnie dla każdego projektu.Tworzony jest na podstawie wysokości budynku, kategorii terenu, lokalizacji, strefy wiatrowej/ śniegowej, zdjęć i wypełnionej listy kontrolnej. Plan Balastowy oparty jest na wartościach testu w tunelu aerodynamicznym dla konstrukcji IROC®. Testy przeprowadzane są w Instytutucie Aerodynamiki przemysłowej w Akwizgranie (I.F.I). Plan Balastowy zawiera niezbędne obliczenia w celu określenia obciążenia balastu dla danego projektu.

Balast umieszcza się na szynie podstawowej, aby zapobiec przesunięciu i podniesieniu się konstrukcji.

Karty Katalogowe

PDF

Karta Katalogowa

IROC® S3

PDF

Karta Katalogowa

IROC® OW3

PDF

Karta Katalogowa

IROC® DP

Zalety Systemu IROC® dla dachów płaskich

PO PROSTU LEPSZE
 

Systemy montażowe IROC® dla dachów płaskich składają się tylko z 3 elementów. Poprzez wstępnie zmontowane wsporniki i klemy czas montażu jest jeszcze krótszy. Demontaż jest szybki i bezproblemowy. Konstrukcja fotowoltaiczna jest tak spakowanay do transportu, aby zaoszczędzić miejsce. Skutkuje to niższymi kosztami transportu w porównaniu z konwencjonalnymi systemami montażu na dachach płaskich.

SYSTEM ODGROMOWY 


Posiadamy certyfikat, który stwierdza, że nasza konstrukcja spełna wymogi instalacji piorunochronnej i odgromowej.

Podczas montażu naszej konstrukcji nie ma potrzeby zakładania dodatkowej instalacji piorunochronnej, masztów czy iglic odgromowych, co jest dużym atutem i wiąże się ze zmniejszeniem kosztów. Nasze certyfikaty są akceptowane w całej UE.

Zwracamy uwagę, że system odgromowy czy zabezpieczenia przepięciowe instalacji PV muszą spełniać odpowiednie polskie normy i przepisy.

Generalnie zalecamy cały system konstrukcji zawsze podpinać do szyny wyrównawczej budynku oraz stosować zabezpieczenia przepięciowe.

RÓŻNORODNE POSZYCIA DACHOWE

 

Systemy montażwe IROC® dla dachów płaskich są przaznaczone dla wszystkich poszyć dachowych, takich jak folia, papa, żwir i dachy zielone. Dla każdego projektu dachu płaskiego sporządzana jest indywidualna kalkulacja balastu. Wszystkie nasze konstrukcje dla dachów płaskich zostały przetestowane w I.F.I (Instytut Aerodynamiki Przemysłowej) w Aachen.

 

 • Komponenty sprawdzone statycznie

 • Aktualny certyfikat IFI

 • System odgromowy

 • Bez ingerencji w poszycie dachu

 • Aerodynamiczny

 • Niski balast

 • Dla wszystkich poszyć dachowych

 

 • Łatwy montaż i demontaż

 • Inkl. Plan Balastowy​

 • Minimalne zużycie materiałów

 • Wstępnie zmontowane klemy ze śrubą i płytką gwintowaną

 • Szybki czas montażu, dzięki wstępnie zmontowanym elementom (10 do 15 minut / kWp)

 • Średnie obciążenie 10 do 15 kg / m² powierzchni dachu

bottom of page